Kartáčnictví Slepánek

 

Tradiční ruční výroba

Kartáčnictví Slepánek je rodinná firma s dlouholetou tradicí, která navazuje na poctivé řemeslné základy kartáčnického řemesla. Věříme, že kvalita, pečlivost a ruční práce mají stále své místo – a právě těmito hodnotami se řídíme při každém výrobku.

Ručně a s úctou k materiálu

Specializujeme se na ruční výrobu kartáčů z pečlivě vybraných přírodních materiálů. K výrobě používáme bukové, dubové či jasanové dřevo, doplněné o koňskou nebo hovězí žíni, případně jemnější silonový kořínek. Každý kartáč vzniká s důrazem na detail, funkčnost i estetiku – bez kompromisů.

Řemeslo, které žije

S naší prací se můžete setkat nejen na e-shopu, ale i na řemeslných trzích a jarmarcích po celé České republice. Tyto akce jsou pro nás příležitostí ukázat lidem krásu a dovednost tradičního řemesla přímo naživo. Rádi vás zasvětíme do tajů kartáčnického umění – od prvního kroku až po hotový výrobek.

Jsme součástí živé tradice

Jsme členy Sdružení lidových řemeslníků a výrobců, které od roku 1991 podporuje a zachovává tradiční česká řemesla pro další generace. V roce 2011 získaly naše produkty certifikaci „HANÁ regionální produkt“, která potvrzuje jejich původ, kvalitu i udržitelnost.

 

Napsali o nás

Metle s přírodními žíněmi lépe metou

Prostějovský deník, 14. května 2014

Kartáčnictví, řemeslo, jehož kořeny sahají do 14. století, pomalu zaniká. Řemeslníky vystřídala velkovýroba a přírodní žíně „plast". Stále se ale najdou lidé, kteří ruční kartáčnickou tradici dodnes zachovávají. Kartáče, metle, štětky, smetáčky a mnohem víc dodnes ručně vyrábí Alois Slepánek v Brodku u Konice. A jak tomu nasvědčují všechny okolnosti, je již jediným ručním kartáčníkem u nás. Celý článek naleznete zde.

Kartáčnictví Slepánek ve vysílání České televize

Česká televize, Toulavá kamera, 12. února 2012

Takový ručně vyrobený kartáč nebo smeták by určitě přivítala každá hospodyňka. Pořídít byste si ho mohli v Brodku u Konice v Olomouckém kraji. Tam totiž provozuje kartáčnické řemeslo Alois Slepánek. Jeho příběh nezačíná kdesi u prarodičů, kteří by předávali řemeslo dalším generacím. Je tomu přesně naopak. Výrábět kartáče se naučil on sám a pak zaučil rodiče, kteří jsou v důchodu a v případě velké poptávky mohou přiložit ruku k dílu. Celou reportáž Toulavé kamery o Kartáčnictví Slepánek najdete zde.

Poctivá ruční výroba. Ověřené materiály. Řemeslo s duší.
Vítejte u Kartáčnictví Slepánek – místa, kde vznikají kartáče s příběhem.